09216176245 info@lobekalam.org تایم کاری : هرروز ساعت 13 الی 23 ولیعصر

چطور تایم درس خوندن رو برای هر درس تنظیم کنیم؟

تنظیم تایم مطالعه برای هر درس یا موضوع در هفته

توی این پست میخوایم یک مطلب خیلی مهم رو با هم بررسی کنیم که میدونم خیلیا اون رو رعایت نمیکنن.

فرض کنید یه باغچه رو در اختیار شما قرار میدن و میگن در طول یک هفته باید ۹۰ دقیقه به این باغچه آب بدین و اون رو سرسبز و باطراوت نگه دارین.
سوال من از شما اینه که این باغچه رو آخر هفته یا اول هر هفته به مدت ۹۰ دقیقه آب میدین یا سه روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه اون رو آبیاری میکنین؟
فکر کنم همه شما سه روز در هفته رو انتخاب میکنین برای آب دادن به باغچه.

درس خوندن هم میتونه به همین صورت باشه. برای مثال اگر برای خوندن یک فصل زیست یا شیمی به شما ۹ ساعت تایم بدن خیلیا میان تو یک روز هر ۹ ساعت رو میخونن و پرونده اون رو میبندن. در صورتی که این کار به شدت اشتباهه و شما اگر در طی هفته اون فصل رو به سه قسمت سه ساعته تقسیم کنین و بخونین نتیجه خیلی بهتری کسب میکنین و مطالب توی حافظه بلند مدت شما تثبیت میشه در حالی که اگر هر ۹ ساعت رو یکجا بخونین مطالب توی حافظه کوتاه مدت شما میره و زود فراموش میشه.

همین مورد برای لغات زبان و ادبیات و عربی هم صادقه. اگر شما روزی ۱۵ دقیقه لغت بخونین چندین برابر بهتر از اینه که یک روز در هفته رو انتخاب کنین و ۱۲۰ دقیقه لغت بخونین.

یا برای تسلط روی موازنه اگر نیاز به حل ۳۰۰ تست داشته باشین. بهتره ۳۰ تایم رو برای این کار اختصاص بدین و توی هر تایم ۱۰ تست حل کنین و اگر بیاین هر ۳۰۰ تست رو یکجا حل کنین نتیجه خیلی خوبی نمیگیرین!

همچنین برای تست ادبیات و آرایه و ترجمه و درک مطلب عربی و زبان هم میتونین ازین روش استفاده کنین و اونوقت میبینین چقدر تسلط شما روی مباحث بیشتره و مطالب رو قاطی نمی‌کنین و این مطالب و مباحث توی حافظه بلند مدت شما تثبیت میشه.

نویسنده: علیرضا دزفولیان – مشاور کنکور

آقای عبدالهی

6 مطلب منتشر شده

مدیر مجموعه لب کلام ایده پرداز و تکنولوژیست آموزشی مدرس زیست شناسی صدا و سیمای خوزستان مدرس آموزشگاه های برتر کنکوری اهواز تنها دارنده مدل های سه بعدی زیست شناسی درسی در ایران سازنده بزرگترین بانک فیلم و انیمیشن درسی زیست شناسی به زبان فارسی مدرس مدارس استعداد های درخشان و نمونه

درباره این مطلب نظر دهید !