09216176245 info@lobekalam.org تایم کاری : هرروز ساعت 13 الی 23 ولیعصر

آیا شرکت در آزمون های آزمایشی مفید است؟

فهرست محتوا پنهان
چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت بکنیم؟
۲-برنامه راهبردی

چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت بکنیم؟

یکی از عوامل خیلی مهم برای موفقیت در کنکور می تواند آزمون های آزمایشی پیش از کنکور باشد. آزمون های آزمایشی می‌توانند برای یک دانش‌آموز کنکوری بسیار حائز اهمیت باشند.
در ادامه می‌خواهم یک سوال بسیار مهم درباره این موضوع را طرح کنم و به آن پاسخ بدهم تا متوجه اهمیت این موضوع شوید و چگونگی استفاده از این آزمون‌ها را یاد بگیرید.
چرا این آزمون ها برای ما مهم هستند؟
این سوال جواب های متعددی دارد که در ادامه به این جوابها می‌پردازیم:

۱- تداعی جلسه کنکور

آزمون های آزمایشی تداعی‌کننده جلسه کنکور و سبک سوالات کنکور اند و قوانین و مقررات آزمون کنکور را دارا هستند این قوانین شامل زمان آزمون -نمره منفی -درصد دروس با توجه به سوالات غلط و درست نزده- وسایل ممنوعه و… هستند.
نکته دوم سبک سوالات و ترتیب آنها هستند که آزمون های آزمایشی با الهام از کنکور طرح سوال را برای آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان انجام می‌دهند.

۲-برنامه راهبردی

به دلیل بودجه بندی استاندارد برخی از موسسات و تعداد دفعات دوره و مرور و جمع بندی می شود به برنامه این آزمون ها اعتماد کرد و با آنها پیش رفت چون با رعایت پیش نیاز ها و برنامه تدریس مدارس هماهنگ هستند و فرصت دوره و مرور خوبی در این بودجه بندی ها گنجانده شده است.

۳- بررسی و شناخت نقاط ضعف و قوت
از مهم ترین فایده آزمون های آزمایشی همین نکته است. وقتی در خانه درس می خوانید در بسیاری از موارد نقاط ضعف خود را پیدا نمی کنید. خیلی از نقاط ضعف و قوت ما در شرایط سخت نمایان می‌شوند .مثل سرعت عمل پایین در حل تست های محاسباتی – دقت پایین در سوالات دارای نکات ریز – مهارت بالا در دروس حفظیاتی و نکته دوم این است که متوجه می‌شویم قسمت ها و مباحثی را که مطالعه کردیم تا چه حد مسلط هستیم و می‌توانیم به سوالات آن جواب درست دهیم.

۴-بالا رفتن مهارت آزمون دادن
می‌دانیم که کنکور تنها سنجیدن علم نیست و بسیاری از ویژگی های یک شخص را برای ورود به یک حرفه حساس و مهم می‌سنجد. مثل کنترل استرس- سرعت عمل- کنترل خشم و مواجهه با شرایط سخت.
پس آزمون های آزمایشی می‌توانند برای ما بسیار مهم باشند اگر به خوبی از آنها استفاده شود.

نویسنده: علیرضا دزفولیان – مشاور کنکور

آقای عبدالهی

6 مطلب منتشر شده

مدیر مجموعه لب کلام ایده پرداز و تکنولوژیست آموزشی مدرس زیست شناسی صدا و سیمای خوزستان مدرس آموزشگاه های برتر کنکوری اهواز تنها دارنده مدل های سه بعدی زیست شناسی درسی در ایران سازنده بزرگترین بانک فیلم و انیمیشن درسی زیست شناسی به زبان فارسی مدرس مدارس استعداد های درخشان و نمونه

درباره این مطلب نظر دهید !