09216176245 info@lobekalam.org تایم کاری : هرروز ساعت 13 الی 23 ولیعصر

آزمون دادن مضر است!!

فهرست محتوا پنهان
موارد بالا را به صورت مفصل و دقیق بررسی کنیم.
۲ و ۳-یک بررسی مختصر پیرامون آزمون ها داشته باشیم. برای مثال،اگر فرض را بر این بگیریم که قرار است در طی سال ۱۰ آزمون برگزار شود تقریبا می توان گفت در هر آزمون ۱۰ درصد مطالب کنکور گنجانده می شود، پس اگر ما در یک آزمون تراز بالا یا پایینی کسب کنیم این نتیجه تنها برای ۱۰ درصد مطالب کنکور است نه همه ی مطالب! پس با یک یا دو نتیجه خوب یا بد نباید مغرور یا ناامید نشوید و به تلاش خود در مسیر درست ادامه دهید. ۴-شرکت در آزمون برای سنجیدن کیفیت درس‌خواندن شماست و شما باید نتایج خودتان را باهم مقایسه کنید، نه با نتایج دیگران. رتبه شما در شهر، کشور و منطقه اهمیت بسیار پایینی دارد چون افراد قوی تر از شما وجود دارند که پس از مدتی ازتلاش دست می کشند و از میدان رقابت خارج می‌شوند و بعضی افراد نیز هنوز شروع به درس خواندن نکرده اند و زمانی که شروع کنند ممکن است پیشرفت و نتیجه خوبی داشته باشند. پس چیزی که اهمیت دارد تحلیل عملکرد خود شماست و مقایسه کردن خود با دیگران برعملکرد شما اثر منفی دارد.

شرکت در آزمون های آزمایشی فارغ از اینکه می‌تواند بسیار سودمند باشد می تواند مضراتی نیز داشته باشد و اثر عکس بر عملکرد دانش آموزان بگذارد.

چه زمانی آزمون دادن مضر است؟

قبل از شرکت در هر گونه آزمون آزمایشی باید به نکات زیر توجه کنید در غیر این صورت آزمون برای شما مضر خواهد بود..
۱- آزمون به صورت دقیق تحلیل شود.
2- با نتیجه خوب در آزمون مغرورنشوید.
۳-با نتیجه بد در آزمون خود را نبازید.
۴- نتیجه آزمون خود را با خودتان مقایسه کنید نه با نتیجه دیگران.

موارد بالا را به صورت مفصل و دقیق بررسی کنیم.

۱ -شرط شرکت در آزمون تحلیل آن در روز آزمون یا نهایتا فردای آن روز است اگر تحلیل آزمون را در این زمان انجام ندهید شرکت در آزمون صرف هزینه اضافی است.
(نحوه تحلیل آزمون در مطلب بعدی توضیح داده خواهد شد.)

۲ و ۳-یک بررسی مختصر پیرامون آزمون ها داشته باشیم. برای مثال،اگر فرض را بر این بگیریم که قرار است در طی سال ۱۰ آزمون برگزار شود تقریبا می توان گفت در هر آزمون ۱۰ درصد مطالب کنکور گنجانده می شود، پس اگر ما در یک آزمون تراز بالا یا پایینی کسب کنیم این نتیجه تنها برای ۱۰ درصد مطالب کنکور است نه همه ی مطالب!
پس با یک یا دو نتیجه خوب یا بد نباید مغرور یا ناامید نشوید و به تلاش خود در مسیر درست ادامه دهید.
۴-شرکت در آزمون برای سنجیدن کیفیت درس‌خواندن شماست و شما باید نتایج خودتان را باهم مقایسه کنید، نه با نتایج دیگران. رتبه شما در شهر، کشور و منطقه اهمیت بسیار پایینی دارد چون افراد قوی تر از شما وجود دارند که پس از مدتی ازتلاش دست می کشند و از میدان رقابت خارج می‌شوند و بعضی افراد نیز هنوز شروع به درس خواندن نکرده اند و زمانی که شروع کنند ممکن است پیشرفت و نتیجه خوبی داشته باشند. پس چیزی که اهمیت دارد تحلیل عملکرد خود شماست و مقایسه کردن خود با دیگران برعملکرد شما اثر منفی دارد.

 

علیرضا دزفولیان – مشاور کنکور

آقای عبدالهی

6 مطلب منتشر شده

مدیر مجموعه لب کلام ایده پرداز و تکنولوژیست آموزشی مدرس زیست شناسی صدا و سیمای خوزستان مدرس آموزشگاه های برتر کنکوری اهواز تنها دارنده مدل های سه بعدی زیست شناسی درسی در ایران سازنده بزرگترین بانک فیلم و انیمیشن درسی زیست شناسی به زبان فارسی مدرس مدارس استعداد های درخشان و نمونه

درباره این مطلب نظر دهید !